Naprawa i regeneracja zaworów kulowych

W ramach naprawy usuwamy uszkodzoną warstwę aż do materiału rodzimego. Uzupełniamy ubytki poprzez spawanie. Szlifujemy warstwę napawaną oraz nakładamy nową warstwę materiału odpornego na ścieranie oraz korozję. Ostatnim etapem jest szlifowanie nałożonej warstwy na wymagany wymiar.
Segment kulowy DN 200. Na zdjęciu widoczne są uszkodzenia warstwy powłoki węglikowej oraz uszkodzenia materiału rodzimego.
Kula zaworu DN 250 Uszkodzenia chromu technicznego.
Segment kulowy DN 200. Spawanie ubytków sięgających na przelot czaszy.

Spawanie ubytków

Uzupełniamy uszkodzenia poprzez spawanie: MIG, TIG, laserowe oraz napawanie proszkowe PTA

Kula po nałożeniu chromu technicznego.

Nakładanie powłoki odpornej na ścieranie oraz korozję.

W zależności od charakteru pracy zaworu nakładamy na kulę odpowiednią warstwę materiału odpornego na ścieranie oraz o bardzo dobrych właściwościach antykorozyjnych.Stosujemy powłoki węglikowe, chrom techniczny, azotowanie plazmowe, proszki na bazie chromu, wolframu i niklu.

Szlifowanie na wymiar oraz polerowanie.

Osiągamy dokładność w zakresie +/- 0,01 mm

Szlifowanie kuli DN 100
Segment kulowy DN 200. Segment po obróbce szlifowania oraz po polerowaniu.

Gniazda uszczelniające.

W zależności od stopnia zużycia naprawiamy lub wykonujemy nowe gniazda uszczelniające.

Nie zawsze pojawia się konieczność wymiany elementu na zupełnie nowy. Czasem wystarczy poddać go specjalistycznemu procesowi odnowy. Świadczona przez nas usługa regeneracji armatury przemysłowej jest doskonałym rozwiązaniem w celu uzyskania oszczędności oraz gwarancji dalszego, nieprzerwanego działania części maszyn. Dysponujemy wszystkim, co jest niezbędne do profesjonalnej naprawy. Zobacz, dlaczego warto skorzystać z naszej pomocy w tej dziedzinie.

Kompleksowa regeneracja armatury przemysłowej


Wyróżniamy się szerokim zakresem działalności. Zajmiemy się zarówno odnawianiem zaworów kulowych wraz z gniazdami uszczelniającymi. Regeneracja armatury przemysłowej obejmuje więc wszelkie elementy wykorzystywane w przemyśle, którym da się przedłużyć żywotność przy pomocy specjalistycznych narzędzi.

W ramach naprawy usuwamy uszkodzoną warstwę, uzupełniamy ubytki oraz nakładamy nową, odporną na ścieranie i rdzewienie powłokę, a gniazda uszczelniające odnawiamy lub wykonujemy nowe produkty w zależności od stopnia zużycia. Dzięki temu części maszyn stają się przystosowane do dalszej, intensywnej eksploatacji.


Doświadczenie w regeneracji części maszyn


Mamy wieloletnie doświadczenie w branży. Pozwala nam ono podjąć się każdego, nawet najtrudniejszego zadania. Regeneracja części maszyn jest przeprowadzana przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy dobierają najskuteczniejsze w danym przypadku rozwiązania. Mieliśmy już okazję odnawiać armaturę przemysłową dla wielu klientów w Polsce, a przykłady efektów naszej pracy znajdziesz na tej stronie.


Przystępna cena regeneracji armatury przemysłowej


Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Poszukujemy najlepszych, a zarazem najtańszych sposobów przywrócenia elementom ich pierwotnych parametrów. Dlatego właśnie regeneracja armatury przemysłowej wyróżnia się bardzo przystępną ceną. Podczas wyceny bierzemy pod uwagę m.in. stosowaną metodę czy stopień skomplikowania napraw części maszyn.